Sık Sorulan Sorular
Amasya Akademik Apart, Amasya üniversitesi yerleşkelerine çok yakın bir noktada il merkezinde özel öğrenci apartı, yurdu olarak hizmet sunmaktadır. Amasya Üniversitesi rektörlük binasına 1 dakika, Eğitim Fakültesine 2 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ayrıca Mimarlık Fakültesi ve Meslek Yüksekokuluna yürüyerek 10 dakikada rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Amasya Akademik Yükeköğretim Kız Öğrenci Apartları, konum itibariye ilimizin en hareketli bölgelerinden birinde yer almaktadır. 24 saat açık lokanta ve diğer sosyal alanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Amasya Akademik Apart Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurtları birinci derece deprem bölgesi olan bir bölgede, “Güvenli Yapı” olarak adlandırılabilecek standartlarda, 1.4 bina önem katsayısı٭ ile ısı, su, ses ve yangın yalıtımı yapılmak suretiyle, özel olarak apart binası olarak inşa edilmiştir. Tasarım ve yapım sürecine dair tüm imalatlarda birinci sınıf malzeme ve işçilik kullanılmıştır.
Özel Amasya Akademik Yükseköğretim Kız Öğrenci Apartlarına ait apartlarda elektrik ve mekanik ekipmanların, ev aletlerinin (kombi vb.) bakım ve onarımları yetkili servisler tarafından periyodik olarak yapılmaktadır. Siz uğraşmak zorunda kalmazsınız.
Amasya Akademik Apart Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurtlarında ücretsiz olarak genel apart oda temizliği hizmeti sunulmaktadır. Apartlarımızın temizlik hizmeti Pazartesi – Cuma günleri ve 09.00 – 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.
Apart dairelerimizde bulunan her türlü yorgan, masa örtüsü, çarşaf, nevresim, perde gibi tekstilleriniz; personelimiz tarafından hijyenik koşullarda yıkanıp ütülenmekte ve özel poşetleme yapıldıktan sonra sizlere sunulmaktadır. Ayrıca her apartın kendine ait bir çamaşır makinesi bulunmaktadır. Öğrencilerimiz kendi odalarında çamaşırlarını, kendi makinelerinde yıkayabilmekte, ütülerini rahatlıkla hiç bir sınırlandırma olmadan ücretsiz olarak yapabilmektedirler.
Apartlarımızda sınırsız fiber hızlı internet bağlantısı mevcuttur. Misafirlerimiz ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanabilmektedirler. Kullanım için her apart ve her ziyaretçimize ayrı şifre verilmektedir. Amasya Öğrenci yurt Apartları olarak öğrencilerimize en hızlı internet hizmetini sunabilmek için özel bir alt yapı oluşturulmuştur.
Amasya Akademik Apart Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurtlarında yalnızlık korkusu yaşanmaz. Sizin için 7/24 personelimiz hizmet sunulmaktadır. Profesyonel kadromuz günün her saatinde sorunlarınızla ilgili her türlü sıkıntınızda yanınızda, sizinle...
Amasya Akademik Apart emniyet ve güvenlik gerekçesi ile 24 saat video bağlantılı güvenlik kameraları ile izlenmektedir. Çoklu kamera sistemi ile bina çevresi ve apartlarımızda 7/24 güvenlik hizmeti sunulmaktadır. Amasya merkez bölgesinde üniversiteye yakın, güvenli öğrenci yurdu mu arıyorsunuz? Amasya Akademik Apart Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurtları aradığınız yer...
Apartlarımız ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ev donatımları ile birlikte hazırlanmıştır. Modern oturma grupları ve aksesuarlarla zenginleştirilmiş apart dairelerimizde, birbirinden farklı ve estetik yaşam alanlarına sahip olacaksınız. Tüm apartlarımız salon, mutfak, yatak odası, banyo ve balkondan oluşmaktadır.
Amasya Akademik Yükseköğretim Kız Öğrenci Apartları 1+1 ve 2+1 apart daire seçenekleri ve 55 m² den 88 m² ye kadar farklı büyüklükleri ile misafirlerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek niteliktedir. Ancak bavul vb. için 2 m² bir ek depo alanı verilmektedir.
Özel Amasya Akademik Apart Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurtları her daireyi bir diğerlerinden ayıran ses yalıtımları mevcuttur. Dolayısıyla daire sakinlerinin birbirini rahatsız edebilmeleri ancak yüksek desibelde (70-90 dB) müzik dinlenmesi ile olur.
Amasya Akademik Apartlarda misafirlerimiz, kendi ziyaretçilerini günün belirli saatlerinde ağırlayabilir, kendi misafirlerini kabul edebilirler. Apartlarımızda ses yalıtımı mevcuttur. Ancak sınav dönemlerinde ziyaretçi kısıtlaması getirilmektedir.
Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren bir özel kız öğrenci apartıdır. Bakanlığımız mevzuatı gereği yalnızca Amasya Üniversitesinde eğitimlerine devam eden öğrencilerimize, özel yükseköğretim kız öğrenci apartı yurdu olarak hizmet vermektedir. Apartımız Amasya Üniversitesine yakın yurtlar arasında yer alır.
Özel Amasya Akademik Apart Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurtları 1, 3 ve 4 kişilik olarak, tek ve çift yatak odalı seçenekleri ile hizmet vermektedir. Bu farklı alternatifler arasında fiyatlarımız 10 ay üzerinden eşit taksitler halinde alınmaktadır. Yaz dönemleri olan Temmuz ve Ağustos ayları ise ücret ödemelerinin dışında tutulmaktadır. Fiyatımız apart tipi ve kişi seçeneklerine göre farklılık göstermekle birlikte ortalama olarak aylık 600 TL ile 850 TL arasında değişmektedir. Amasyada özel yurt fiyatları yıllık olarak güncellenmektedir. Bu sebeple konu hakkında bilgi almak için lütfen yönetim ofisimiz ile 0 (358) 222 0 333 nolu telefonumuzdan irtibata geçiniz.